Dziękujemy, że zdecydowałeś się odwiedzić naszą stronę!!!

Portal cenrtumsceny.pl to miejsce, w którym spotkają się mieszkańcy naszego miasta dla których szeroko rozumiana kultura to styl życia; dla twórców i odbiorców, organizatorów i widzów.

Naszym mottem stało się hasło TWOJE MIASTO- TWOJA SCENA.

Chcesz nas poznać lepiej?

Przeczytaj do końca ten artykuł…..

KTO I PO CO?

Ekipę portalu centrumsceny.pl tworzy grupa aktywnych pasjonatów kultury. Ich zainteresowania naukowe i zawodowe tworzą olbrzymi wachlarz, który decyduje o różnorodności tematyki podejmowanej przez stronę. Od kulturoznawstwa, dziennikarstwa i polonistyki, przez archeologię, biologię, historię po informatykę i motoryzację! Jedni studiują inni próbują sił w pracy zawodowej, a niektórzy z powodzeniem łączą i jedno i  drugie. Mimo ogromu codziennych obowiązków redaktorzy centrumsceny.pl dokładają wszelkich starań by informacje o najnowszych wydarzeniach kulturalnych dotarły do jak największej grupy mieszkańców Włocławka. Są propagatorami, ale i czynnymi uczestnikami życia kulturalnego w tym mieście. Inicjatorami wielu projektów; współorganizatorami imprez i ich patronami

CO I JAK?

O sukcesie w dużej mierze decyduje taktyka. My stawiamy na ofensywę. Nie cofamy się, ale ciągle przemy do przodu, nawiązując współpracę z kolejnymi instytucjami i grupami artystycznymi. Sami inicjujemy wydarzenia i spotkania. Zaufały nam już instytucje, stowarzyszenia, grupy nieformalne i twórcy indywidualni. Powierzają nam swoje sekrety, byśmy mogli się z Wami nimi dzielić. Stawiamy na rozwój i konstruktywna krytykę, dzięki czemu nie osiadamy na laurach ale cały czas udoskonalamy samych siebie….

Nasze artykuły to nie teksty prasowe umieszczane metodą „kopiuj – wklej”, ale wiarygodne i rzetelne informacje tworzone na bazie wiadomości otrzymanych od samych organizatorów i artystów. Dodatkowo promujemy i obejmujemy patronatem najciekawsze wydarzenia, a w dziale MAGAZYN CENTRUM SCENY zamieszczamy artykuły, wywiady i felietony, które stworzą swoisty przewodnik kulturalny miasta. Możecie też poznać nasze osobiste oceny czytając recenzje ze spektakli, filmów, koncertów, wystaw czy nowości wydawniczych.

 

JAK TO BYŁO?

Przez niespełna dwa lat istnienia inicjatywa Centrum Sceny przeobraziła się z niewielkiego bloga w serwis internetowy o tematyce kulturalno- społecznej.

Kulturalny Blog Włocławka powstał 6 listopada 2013 roku- inicjatywa istniała do końca marca 2014. 1 kwietnia 2014 roku ruszyła pierwsza odsłona portalu pod nazwą cswloclawek.pl. Początek 2015 roku to dynamiczny rozwój serwisu związany ze zmianą nazwy domeny na www.cenrtumsceny.pl oraz przyjęcie nowych strategii. Obecny wygląd serwisu to efekt tych przemian.

Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu ludzi nasz serwis jest znanym i cenionym źródłem informacji kulturalnych we Włocławku.

CO Z TEGO WYNIKA?

Centrum Sceny to jeden z najczęściej odwiedzanych portali kulturalnych we Włocławku. Newsy ze świata kultury wyzierają z każdej zakładki, a koncerty wybrzmiewają całą pięciolinią dźwięków w dziale muzyka. Donośnym głosem swoje monologi wygłaszają premiery w sekcji teatralnej, a kinowe nowości klatka po klatce przedstawiają to co mają najlepszego… i to bez reklam! W dziale Magazyn Centrum Sceny oswajamy kulturalne życie miasta…choć czasem warkniemy felietonem z cyklu „Taki mamy klimat….”