Paź 14, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

27 października 2017 roku (piątek). Spotkanie dyskusyjne z udziałem czołowych działaczy Fundacji „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA” na temat „Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach”.

Lokalizacja: Centrum Kultury „Browar B.” (Sala kameralna), ul. Łęgska 28; Czas: godz. 18.00. Wstęp: wolny.

„Cyrk- najokrutniejsze show na świecie”- zastanawialiście się kiedyś nad tym stwierdzeniem???

We Włocławku jest grupa osób, która podpisuje się pod nim DUŻYM WYRAŹNYMI LITERAMI, które krzyczą do władz miasta i jego mieszkańców STOP dla CYRKÓW z udziałem ZWIERZĄT.

Wszystko zaczęło się w sierpniu tego roku.

Widok warunków, w jakich transportowany był wielbłąd- „gwiazda” jednego z cyrków goszczących w naszym mieście stał się początkiem akcji „Włocławek- miasto wolne od cyrków ze zwierzętami”.

Filmik zamieszczony na profilu FB do dnia dzisiejszego zobaczyło kilkaset tysięcy ludzi – udostępniło go kilkadziesiąt tysięcy. Powstała akcja społeczna początkowa rozwijająca się w internecie, potem w tzw. realu.

Przeciwnicy cyrków z udziałem zwierząt spotkali się z ówczesnym Przewodniczącym Rady Miasta- Krzysztofem Kukuckim. Posumowanie tego spotkania mogliśmy zobaczyć dzięki materiałowi zrealizowanemu prze portal internetowy www.q4.pl.

Dla osób związanych z akcją  „Włocławek- miasto wolne od cyrków ze zwierzętami” ważna jest niezwykle EDUKACJA i uświadomienie społeczeństwu, co tak naprawdę kryje się za występami zwierząt w cyrkach. W tym celu postanowili założyć STOWARZYSZENIE. Dokumenty są już w Krajowym Rejestrze Sądowniczym ….a organizacja DZIAŁA!!!

Już 27 października  „Włocławek- miasto wolne od cyrków ze zwierzętami” zaprasza na spotkanie dyskusyjne „Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach”. W panelu wezmą udział czołowi działacze Fundacji „Międzynarodowy Ruch na Rzecz VIVA” oraz przedstawiciele władz miasta.

Już dziś zapraszamy do Centrum Kultury „Browar B.”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Kameralnej. Wstęp wolny.

Działania Stowarzyszenia „Włocławek- miasto wolne od cyrków ze zwierzętami” medialnie wspierają: Telewizja Kujawy, portale internetowe: www.q4.pl, www.wloclawek.info.pl, www.ddwloclawek.pl, www.tu.wloclawek.pl, www.centrumsceny.pl oraz  ARTax Media Włocławek Kinga Aneta Sroczyńska.

Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna