Paź 12, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 12 października 2017r.

Ostrzeżenie o silnym wietrze.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że od godz. 13:00 dnia 12.10.2017 do godz. 09:00 dnia 13.10.2017 na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1.

Dziś we Włocławku odbędą się Senioralia.

Pod patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, dziś o godz. 9.30 na placu Wolności rozpoczną się I Włocławskie Senioralia.

Seniorzy otrzymają z rąk Prezydenta Włocławka symboliczne klucze do bram miasta, odśpiewają hymn seniorów, a następnie kolorowy korowód uczestników przejdzie ul. 3 Maja, Bulwarami do Centrum Kultury Browar B., gdzie nastąpi oficjalne otwarcie Senioraliów oraz część artystyczna.

Zaplanowano m.in. konkurs na najciekawszy strój zgłoszonych grup seniorów; występy zgłoszonych chórów i kół teatralnych.

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie upominków oraz dyplomów uczestnictwa zaplanowano na godz. 16.30-17.00.

74. rocznica bitwy pod Lenino – uroczystość pod Pomnikiem Sapera.

Dziś o godz. 12.00 przy Pomniku Sapera 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego przy ul. Żytniej 75 rozpocznie się uroczystość z okazji 74. rocznicy bitwy pod Lenino, stoczonej przez żołnierzy I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

W uroczystości organizowanej przez Stowarzyszenie Saperów Polskich we Włocławku weźmie udział delegacja władz miasta.

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

Dziś o godz. 13.00 nastąpi otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Żytnia 47).

W tym miejscu powstały m.in.: boisko do piłki ręcznej, boiska do mini siatkówki, bieżnie, chodniki, miejsca postojowe, elementy małej architektury, monitoring.

Trwa konkurs na opracowanie scenariusza gry miejskiej, warto podzielić się pomysłami!

Konkurs, ogłoszony przez Urząd Miasta, skierowany jest do grup od 2 do 6 osób, zarówno pełnoletnich, jak i niepełnoletnich, które uczęszczają do szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców Włocławka do czynnego udziału w procesie rewitalizacji poprzez bliższe poznanie rewitalizowanego obszaru miasta – jego historii i stanu obecnego. Scenariusz gry powinien przede wszystkim promować walory rewitalizowanej części miasta.

Gotowe scenariusze należy przesłać w ciągu 4 tygodni od dnia ogłoszenia konkursu, tj. 26 września br. na adres mailowy: [email protected]

W konkursie zostaną przyznane nagrody w postaci bonów podarunkowych o wartości 500,00 zł i 300,00 zł dla każdego ze zdobywców I i II  miejsca.

Szczegółowe informacje są pod adresem: POD ADRESEM

Włocławianie uhonorowani.

Kuratorium Oświaty opublikowało listę osób odznaczonych i uhonorowanych w 2017 roku Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wśród prestiżowych, przyznanych wyróżnień są m.in. krzyże zasługi, medale za długoletnią służbę oraz medale Komisji Edukacji Narodowej. Wykaz obejmuje również osoby uhonorowane tytułem Profesor Oświaty. Łącznie, na liście figuruje 1030 osób, w tym włocławianie.

Szczegółowe dane są dostępne POD ADRESEM

Projekt: „Rodzina w Centrum” – kolejne bony edukacyjne rozdane.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że w ramach projektu „Rodzina w Centrum” przewidziana została realizacja dziesięciu bonów edukacyjnych o wartości tysiąc złotych każdy.

Sześć z nich zostało wykorzystanych w pierwszej połowie bieżącego roku. Podobnie jak w przypadku realizacji pierwszych bonów, obecne również mają postać kursów języka angielskiego, podczas których beneficjenci będą uczęszczać na lekcje indywidualne.

Bony skierowane są do osób opuszczających pieczę zastępczą będących jednocześnie uczestnikami projektu.

Więcej informacji na temat projektu „Rodzina w Centrum”: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Ze statystyk MPK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podsumowało pracę przewozową za 3 kwartały 2017 roku.

Ze statystyk MPK wynika, że ilość wykonanych wozokilometrów wynosi – 2 644 053 km, w tym: – na liniach miejskich 2 569 946,30 km, – na liniach podmiejskich (od granic miasta) 40 829,70 km, – na linii sezonowej 2 609 km, – na przewozach zleconych i pozostałych 30 668 km,

Ilość wykonanych wozokursów to 217 056, z czego: – 94% na liniach miejskich, – 4% na liniach podmiejskich, – reszta przypada na przewozy zlecone i pozostałe,

W trzech kwartałach 2017 roku miejskimi autobusami podróżowało ponad 7 881 439 osób z czego:- na liniach miejskich 7 676 623 pasażerów, – na liniach podmiejskich 84 836, – na przewozach zleconych 119 980.

Szczegóły statystyk, również w odniesieniu do lat ubiegłych, są dostępne na stronie: NA STRONIE

„Porozmawiajmy” w bibliotece.

Dziś o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się promocja almanachu poetyckiego pt. „Porozmawiajmy” Kujawskiego Stowarzyszenia Literatów.

Oprawa muzyczna – Wojciech Marciniak. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

W LMK uczniowie obchodzą rocznicę odkrycia Ameryki.

Dziś przypada 525. rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba. W Hiszpanii – 12 października jest świętem narodowym, a na świecie tego dnia obchodzi się dzień języka hiszpańskiego, kultury, kuchni, literatury i wszystkiego, co hiszpańskie.

Uczniowie Liceum Marii Konopnickiej m.in. przygotują jedną z najpopularniejszych przekąsek kuchni hiszpańskiej – tapas, a świętować będą w ramach zajęć z języka hiszpańskiego. Z racji na rekordowo dużą ilość grup w tym roku szkolnym, obchody będą trwały blisko 3 tygodnie!

Więcej na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna