Lis 21, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 21 listopada 2017r.

Dziś rozpoczyna się VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.

Kilkadziesiąt włocławskich instytucji, wśród nich uczelnie wyższe, placówki i organizacje przygotowały wykłady, warsztaty, spotkania z takich dziedzin jak: nauki społeczne, humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze oraz techniczne.

O godz. 11.00 w Teatrze Impresaryjnym wykład inauguracyjny Festiwalu wygłosi znany polski psycholog biznesu, przedsiębiorca, Honorowy Profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej – Jacek Santorski. Temat wykładu to: „Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność?”.

 O godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się konferencja popularno-naukowa pt. „Uwarunkowania pomyślnego starzenia się”, organizowana przez Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Specjalnymi gośćmi konferencji będą:

  • Piotr Pręgowski – aktor filmowy i teatralny, absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, pomysłodawca utworzenia Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce. Od 2014 radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  • Roman Ossowski – profesor doktor habilitowany, specjalista z zakresu psychologii zdrowia, psychologii lekarskiej i rehabilitacyjnej, pracownik naukowy UMK w Toruniu, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy (Wydział Nauk o Zdrowiu Katedra Fizjoterapii) oraz Instytut Psychologii Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Szczegółowy program wydarzenia: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

O godz. 15.00 w budynku dydaktycznym PWSZ przy ul. Mechaników 3 rozpoczną się warsztaty marketingu internetowego, które poprowadzi Małgorzata Manelska, doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje.

To tylko niektóre propozycje z niezwykle bogatego programu Festiwalu.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Kujawska Szkoła Wyższa. Zadanie jest finansowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Szczegółowy program VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Dziś pracownicy socjalni mają swoje święto, MOPR pracuje krócej.

Dziś o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

W związku z powyższym placówki i komórki organizacyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku w dniu 21 listopada 2017 roku będą czynne do godz. 11.30.

Uwzględniając fakt, że wtorek jest dniem składania skarg i wniosków, Dyrektor MOPR we Włocławku będzie przyjmował zainteresowanych w dniu 22 listopada br., tj. w środę w godz. 8.00 – 15.30.

Zmiany organizacji ruchu – komunikat MZUKiD.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg informuje, że dziś o godz. 20:00 otwarty zostanie wlot i wylot al. Królowej Jadwigi oraz jezdnia DK-91 w kierunku Łodzi.

W dniu 22.11.2017 r. o godz. 4:00 zamknięty zostanie wlot i wylot Al. K. Wielkiego na odcinku od ul. Leśnej do DK-91. Objazd będzie prowadzić ul. Ostrowską, Wojskową oraz Okrężną. Zamknięta zostanie również jezdnia DK-91 w kierunku Torunia – ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią DK-91 w kierunku Łodzi.

Autobusy 11 i 17 wracają na stałe trasy, od jutra 12 i 15 pojadą inaczej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od dziś od godziny 9.00 autobusy linii nr 11 i 17 wrócą na trasy sprzed objazdu i ponownie będą jeździć ulicami Letnią i Mielęcińską.

Komunikat jest opublikowany: TUTAJ

Natomiast z uwagi na remont skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi, Kazimierza Wielkiego i Chopina, od środy 22 listopada zmianie ulegają trasy linii nr 12 i 15.

Autobusy tych linii od ronda Powstania Styczniowego (ul. Witosa) do ul. Ostrowskiej i z powrotem, kursować będą ulicami Okrężną i Wojskową zatrzymując się na wszystkich mijanych przystankach.

“Dwunastki” jadące na ul. Przemysłową nie będą wjeżdżały na pętlę przy ul. Ostrowskiej.

Wjazdy w ul. Cmentarną nie ulegną zmianie.

Przewiduje się, że utrudnienia trwać będą około tygodnia.

Komunikat jest opublikowany: TUTAJ

Trwają zapisy na Mikołajkowy Rajd Rowerowy.

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski oraz Włocławski Krajoznawczy Klub Rowerowy PTTK CYKLISTA zapraszają na Mikołajkowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się dnia 2 grudnia (sobota). Wydarzenie to zwieńczy sezon rowerowy 2017.

25-kilometrowa trasa rajdu będzie wiodła m.in. przez malownicze drogi  Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Rajd wystartuje o godz. 12:00 z parkingu przy dawnym Ursusie. Finał zaplanowany jest na godz. 16:00 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej, gdzie dla uczestników przewidziano dodatkową atrakcję, tj. udział we wspólnym ognisku.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapisywania się w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00 (tel. 54 411 27 57). Rejestracja potrwa do 30 listopada 2017 roku (czwartek). Przy dokonywaniu wpisu na listę uczestników należy podać: imię, nazwisko oraz PESEL.

Wpisowe wynosi 10 zł od osoby. Dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz dla emerytów i rencistów – 50% ulgi (cena 5 zł). W opłacie rejestracyjnej uwzględniono koszty ubezpieczenia, obsługi medycznej, pamiątkowego znaczku oraz poczęstunku.

W przypadku złych warunków atmosferycznych trasa przejazdu zostanie skrócona.

“Porozmawiajmy o…” – spotkania z psychologiem.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku rozpoczyna cykl seminariów, których celem jest wyposażenie nauczycieli w wiedzę psychologiczną przydatną w praktyce pedagogicznej.

Dziś o godz. 15.00 odbędzie się pierwsze spotkanie, na temat: „Wybrane zagadnienia z psychologii Internetu”. Spotkanie poprowadzi dr hab. Wojciech Gulin – nauczyciel akademicki, psycholog, prorektor Kolegium Jagiellońskiego Toruńskiej Szkoły Wyższej.

Spotkanie będzie miało na celu ukazanie internetowych zagrożeń oraz sposobów przeciwdziałania. Internet bowiem to nie tylko konkretne korzyści – to również zagrożenia, ta „ciemna” strona potrafi spowodować nawet samobójstwa (coraz powszechniejszy hejt, poczucie anonimowości i inne zachowania). Najbardziej zagrożonymi osobami są dzieci i młodzież – nie są bowiem w stanie ocenić rozmiaru zagrożeń.

Informacja o spotkaniu: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

PCK mówi: „Stop Dopalaczom”. Dziś kolejny dyżur specjalisty.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku realizuje program „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”, który jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy wśród uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także ich rodziców i opiekunów, na temat szkód w organizmie oraz skutków społecznych wywołanych spożywaniem narkotyków, a w szczególności dopalaczy. W ramach projektu odbywać się będą zajęcia z pedagogiem, funkcjonować będzie punkt konsultacyjny oraz zorganizowane zostaną dwa konkursy dla młodzieży.

Z punktu konsultacyjnego będzie można skorzystać dziś w godz. 8:00 – 9:30.

Specjalista udziela porad oraz konsultacji z zakresu profilaktyki narkotykowej, a w razie potrzeby przygotowuje młodzież oraz dorosłych do radzenia sobie z problemami związanymi ze środkami uzależniającymi. Do punktu mogą się zgłaszać uczniowie, rodzice oraz opiekunowie.

Więcej informacji można uzyskać w biurze OR PCK przy ul. Zduńskiej 14 lub pod numerem telefonu 54 231 46 56 wew. 37 lub 41.

Ostatni dyżur odbędzie się 6 grudnia (środa) w godz. 12:30 – 14:00.

„Budowlanka” przygotowuje się do Zjazdu Absolwentów.

Za niespełna rok, w październiku 2018 roku odbędzie się III Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku.

Można już nadsyłać swoje zgłoszenia.

W programie zjazdu zaplanowano m.in.: uroczystą akademię, spotkanie „po latach” i bal absolwentów.

Więcej na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Dyżur radnych.

Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 1 (osiedle „Śródmieście”).

Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna