Wrz 21, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 21 września 2017r.

Budżet Obywatelski 2018. Dziś poznamy wyniki głosowania.

Przedstawicieli redakcji zapraszamy dziś na konferencję prasową, podczas której ogłoszone zostaną wyniki Budżetu Obywatelskiego Włocławka na 2018 rok.

Dowiemy się, jakie przedsięwzięcia – głosami mieszkańców – zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Konferencja rozpocznie się o 12.30 w sali 302 ratusza przy Zielonym Rynku.

 

Będzie widowiskowo. Rozpoczynają się Włocławskie Zawody Balonowe.

W dniach 21-24 września 2017 na podwłocławskim lotnisku Kruszyn odbędzie się już siedemnasta edycja Włocławskich Zawody Balonowych. Na niebie pojawi się w sumie około 20-25 balonów.

Aeroklub Włocławski i Włocławek będzie reprezentowało pięciu pilotów: Bartosz Nowakowski – pilot balonu Anwil S.A. Grupa Orlen, Dominik Nowakowski – pilot balonu Anwil S.A. Włocławek, Arkadiusz Iwański – pilot balonu Gaspol Energy, Dariusz Iwański – pilot balonu Gaspol S.A. oraz Paweł Budziszewski.

Zawody te będą szczególne, ponieważ w ramach tegorocznych Włocławskich Zawodów Balonowych planowane jest rozegranie Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów 2017.

Szczegóły są dostępne pod adresem: POD ADRESEM

W piątek autobusem pojedziemy bez biletu.

W najbliższy piątek (22 września) we Włocławku przypada Dzień Bez Samochodu.

Tego dnia kierowcy mogą za darmo jeździć komunikacją miejską w granicach administracyjnych miasta. Zamiast biletu muszą jednak pokazać dowód rejestracyjny swojego auta.

Darmowe przejazdy będą możliwe na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta osobowego lub pozwolenia czasowego dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów.

Kolejny budynek mieszkalny został wyremontowany.

Administracja Zasobów Komunalnych informuje, że na potrzeby, pozostającej w zarządzie AZK, Wspólnoty Mieszkaniowej, zakończono prace budowlane przy ul. Cyganka 5.

Budynek mieszkalny zyskał nowe, docieplone pokrycie dachu, wykonano również nowe obróbki blacharskie, remont kominów, ściany zewnętrzne docieplono i pomalowano, wymieniono: okienka piwniczne, drzwi wejściowe do klatki schodowej, a nad wejściem do budynku pojawił się daszek.

Włocławska biblioteka w programie Kinder – Przerwa na wspólne czytanie.

Miejska Biblioteka Publiczna została zgłoszona do programu w ramach którego biblioteki, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają pakiety książek. 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania. 100 kolejnych – zestawy 50 książek.

Głosowanie potrwa od 2.10 do 31.10. Głosować będzie można bez rejestracji, logując się przez konto na FB.

Więcej o akcji: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

W październiku głosujemy na Włocławek!

Stypendia dla młodych sportowców, można jeszcze składać wnioski.

To ostatni tydzień dla zdolnych sportowców, by ubiegać się o stypendium od mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki i sieci Biedronka.

Fundusz wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

W dwóch edycjach Konkursu stypendia zdobyło 22 utalentowanych sportowców. W II edycji do grona stypendystów dołączyła długodystansowa pływaczka Justyna Burska, a Dominik Bury – młody Mistrz Polski 2016 w biegach narciarskich stylem klasycznym po raz drugi otrzymał wsparcie. Stypendyści Funduszu zostali również Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO oraz Maria Andrejczyk, która z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem.

Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki?

Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Stypendium otrzymają kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.

Stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą wypłacane od listopada 2017 r. do sierpnia 2018 r. Kandydaci, prócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także 1-minutową prezentację wideo. Wnioski stypendialne należy składać do 26 września 2017 r.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są na stronie NA STRONIE

Jeśli jest czwartek, to są bezpłatne porady w COP.

W czwartki w godz. od 16.00 do 18.00 Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej zaprasza na bezpłatne porady konsultanta ds. tworzenia projektów i pozyskiwania funduszy ze źródeł poza samorządowych.

Konsultant doradzi m.in. w zakresie: aplikowania i rozliczania środków z dotacji, kreowania pomysłów projektowych, tworzenia i prowadzenia projektów partnerskich czy kwestii dotyczących sprawozdawczości.

Szczegóły są dostępne na stronie: NA STRONIE

Startuje Regionalny Fundusz Szkoleniowy.

W Kujawsko-Pomorskiem powstał marszałkowski Regionalny Fundusz Szkoleniowy, udzielający małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcia na kształcenie kadr oraz optymalizację biznesową i budowanie strategii rozwojowych.

Na podniesienie kwalifikacji jednego pracownika będzie można dostać nawet 5 000 złotych. System właśnie startuje, pierwszy nabór wniosków jeszcze we wrześniu. Do podziału jest 25 milionów złotych.

Ze wsparcia skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50 plus i osoby o niskich kwalifikacjach. Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System będzie funkcjonował w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług.

Uzyskanie pieniędzy (na zasadzie refundacji poniesionych wydatków) jest bardzo proste – przedsiębiorcy skorzystają z konsultacji fachowego doradcy (osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza), który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację. Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy – od 10 tysięcy (dla mikroprzedsiębiorstw) do 30 tysięcy złotych (dla średnich przedsiębiorstw).

Wyłonionym w konkursie operatorem funduszu jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego rozpoczyna kolejny, 26 już, sezon!

Na jego inaugurację Teatr zaprasza włocławskich miłośników Melpomeny na rozśpiewaną i pełną humoru sztukę Jacka Pietruskiego pt.: „Spowiedź Divy” w wykonaniu znanych i lubianych aktorów Teatru Afisz z Torunia.

To spektakl inny, spektakl lekki i przyjemny o tym, ile kolorów może mieć życiorys operowej Divy, ile odcieni smutku i szczęścia, wzlotów i upadków… Czy ich wspomnienie może widza rozśmieszyć czy raczej wprawi go w zadumę nad życiem gwiazdy kiedy je pozna?

„Spowiedź Divy” w Teatrze Impresaryjnym będzie można zobaczyć 24 września o godz. 17.00.

Więcej o spektaklu: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 Akcja bezpłatnych badań mammograficznych.

2 października we Włocławku, przy ul. Kilińskiego (nieopodal marketu Kaufland), zagości mammobus.

Bezpłatne badanie mammograficzne będzie adresowane do kobiet w wieku 50 – 69 lat. Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Organizatorzy badania we Włocławku proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 (Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty).

Na stulecie LMK konkurs: „…szkoła moich rodziców, dziadków, moja…”

Polonistki z III Liceum im. Marii Konopnickiej: Emilia Bordon i Agnieszka Andler, wraz z uczniami drugiej klasy społeczno-prawnej (2f), ogłosiły konkurs w ramach projektu Stulecie LMK.

Konkurs skierowany jest do uczniów LMK i ich rodzin – absolwentów szkoły. Na konkurs należy przygotować prace inspirowane tematem: „LMK- szkoła moich rodziców, dziadków, moja…” . Forma prac może być dowolna (np. opowiadanie, reportaż, wywiad, wiersz, pamiętnik, album, pokaz zdjęć, film itp.).

Prace można składać do końca lutego 2018 roku, ogłoszenie listy laureatów nastąpi do końca kwietnia 2018 roku. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, najlepsze prace zostaną opublikowane w biuletynie jubileuszowym wydanym na stulecie szkoły.

Szczegóły konkursu: ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna