Gru 05, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 5 grudnia 2017r.

6 i 8 grudnia otwarcie lodowisk Ośrodka Sportu i Rekreacji!

Już w tym tygodniu rozpocznie się sezon na korzystanie z lodowisk Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

Oficjalne otwarcie nastąpi w środę, 6 grudnia o godzinie 17:00. Wówczas udostępnione zostanie lodowisko przy al. Chopina 8.

Natomiast w piątek, 8 grudnia o godzinie 17:00 zostanie otwarte lodowisko przy ul. Wysokiej 12.

OSiR, mając na uwadze sugestie mieszkańców dotyczące ubiegłorocznej organizacji pracy miejskich lodowisk, zdecydował, że w tym sezonie ze ślizgawki przy Hali Mistrzów będzie można korzystać od samego rana.

Na obiektach dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. Użytkownicy będą mogli ponadto skorzystać tam z usług ostrzenia prywatnego sprzętu.

Cennik wejść nie uległ zmianie. Dorośli za korzystanie z lodowiska zapłacą 8 zł, natomiast dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia oraz emeryci, renciści a także posiadacze Karty Seniora – 4 zł.

Szczegółowy cennik dostępny jest NA STRONIE  

Autobusami MPK podróżujemy za złotówkę – wystartowała akcja promująca bilety elektroniczne.

We Włocławku ruszyła kolejna edycja akcji promocyjnej organizowanej przez firmy mPay SA oraz Mastercard.

Głównym założeniem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia i zachęcanie do korzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Organizatorzy chcą przekonywać pasażerów, że bilet w komórce to wygoda, szybkość i łatwość w obsłudze. Promocyjna cena 1 zł ma ich zachęcać do kupowania biletów w aplikacji, a także utrwalić zmianę przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem. W czasie trwania promocji firmy mPay SA oraz Mastercard będą każdorazowo pokrywały koszt różnicy pomiędzy regularną ceną biletu a 1 zł wydanym przez pasażera.

Promocja trwa do wyczerpania puli 80.000 biletów promocyjnych lub do 31.12.2017. Promocją objęte są bilety jednorazowe lub czasowe do 90 minut i w cenie regularnej od 1,10 zł do 5,00 zł za sztukę

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Lokalnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Dwuetapowy konkurs adresowany jest do uczniów. Etap I odbędzie się na szczeblu lokalnym, etap II – na szczeblu ogólnopolskim (eliminacje w Warszawie).

Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

W tym roku, w związku z reformą edukacji, nastąpiła zmiana w kategoriach wiekowych. I Kategoria to „Ósemka Juniorzy” – uczniowie klas gimnazjalnych, tj. II i III klasa oraz uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej. II Kategoria to „Ósemki” – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku, zaplanowano również kategorię „Ósemeczki” – są to uczniowie IV, V i VI klas szkół podstawowych. Osoby te biorą udział w konkursie tylko na poziomie lokalnym. Do konkursu mogą zgłaszać się również grupy.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 19 stycznia 2018 r.

O szczegółach konkursu pisaliśmy tutaj: TUTAJ

We Włocławku po raz kolejny odbywa się „Wymiana ciepła”.

Po sukcesie ubiegłorocznej akcji, Stowarzyszenie „Włocławskie Mamy” znów postawiło wieszaki na ulicach naszego miasta.

Akcję wspiera Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy którego siedzibie (ul. Żabia 12a) jest dostępny jeden z wieszaków.

Na czym polega akcja? Idea jest bardzo prosta. Na ulicach miast pojawiają się wieszaki, które zapełniają się ciepłymi ubraniami. Każdy może pomóc i na wieszaku zostawić ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter. Każdy, kto marznie, może skorzystać i wziąć ciepłą odzież z wieszaka.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Święto piłki ręcznej we włocławskim Elektryku.

Dziś Zespół Szkół Elektrycznych będzie gościł grającą w polskiej Superlidze Piłki Ręcznej – drużynę Górnika Zabrze. O godz. 16.00 w sali sportowej szkoły przy ulicy Toruńskiej 77/83 odbędzie się trening drużyny włocławskiego Elektryka ze szczypiornistami Górnika Zabrze.

Na pamiątkę spotkania, w gablocie szkolnej zawiśnie koszulka z autografami piłkarzy klubu z Zabrza, zaś przedstawiciele Górnika Zabrze otrzymają grafikę autorstwa włocławianina Romana Taźbierskiego – w przeszłości piłkarza ręcznego.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Black Week… w bibliotecznej wypożyczalni..

To jedyny taki tydzień w roku. W dniach od 1 do 8 grudnia bibliotekarze zapraszają wszystkich czytelników do wzięcia udziału w akcji.

Wśród „czarnych” pozycji znalazły się: kryminały, romanse, literatura obyczajowa i popularno-naukowa (w tym biografie i literatura faktu).

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Dziś o godz. 18:00 w Pałacu Bursztynowym rozpocznie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Wystąpią Dominika Eska – fortepian oraz uczniowie Wydziału Wokalnego w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena  we Włocławku

Organizatorem imprezy jest Fundacja Samotna Mama. Wstęp wolny.

Informacja o wydarzeniu: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Zajęcia dla pacjentów MZOZ.

Do 22 grudnia 2017 r. pacjenci Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych w ramach projektu „Włocławek move on”.

Logorytmika i sensoryka dla dzieci w wieku 3- 5 lat oraz hip hop dla dzieci 6- 8 lat są prowadzone w poniedziałki w Szkole Podstawowej nr 20, zaś pilates i zajęcia dla seniorów w piątki w Centrum Kultury Browar B.

 

Strażnicy miejscy skontrolowali punkty skupu złomu.

Pod koniec listopada strażnicy miejscy z patrolu „ekologicznego” przeprowadzili kontrole dwunastu punktów skupu złomu znajdujących się na terenie Włocławka.

Kontrola miała na celu informowanie właścicieli oraz pracowników tych punktów o zdarzających się kradzieżach elementów trakcji i urządzeń infrastruktury kolejowej mających wpływ na bezpieczeństwo podróżnych. Właściciele skupów i pracownicy zostali zapoznani z katalogiem zdjęć metalowych elementów, które najczęściej ulegają kradzieżom i powodują nie tylko wymierne straty finansowe, ale również mają wpływ na stan bezpieczeństwa.

W żadnym punkcie skupu złomu strażnicy nie ujawnili urządzeń i elementów kolejowych mogących pochodzić z kradzieży.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

 

Podwójne” rodzinne warsztaty twórcze w Galerii.

10 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej odbędą się kolejne rodzinne warsztaty twórcze.

Warsztaty będą dotyczyć tradycyjnych form składania życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczestnicy stworzą kartki z zastosowaniem technik wypukłodruku barwnego.

Pierwsze zajęcia odbędą się o godz. 11.00, drugie spotkanie zaplanowano na godz. 13.00.

Więcej informacji o warsztatach: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Posiedzenie Komisji Rady Miasta.

Dziś o godz. 12.00 w sali 302 ratusza odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta.

Radni zaopiniują m.in. projekty uchwał w sprawie: uchwalenia budżetu miasta Włocławek na 2018 rok oraz uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018 – 2028.

Szczegółowy porządek obrad komisji dostępny jest POD ADRESEM

 

Dyżur radnych.

Dziś dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 3 (osiedle „Małe Południe”).

Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane pod adresem: POD ADRESEM

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna