Gru 06, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 6 grudnia 2017r.

Dziś i w piątek otwarcie lodowisk Ośrodka Sportu i Rekreacji!

Dziś o godzinie 17:00 udostępnione zostanie lodowisko przy al. Chopina 8. Natomiast w piątek, 8 grudnia o godzinie 17:00 zostanie otwarte lodowisko przy ul. Wysokiej 12.

W tym sezonie ze ślizgawki przy Hali Mistrzów będzie można korzystać od samego rana.

Na obiektach dostępna będzie wypożyczalnia łyżew. Użytkownicy będą mogli ponadto skorzystać tam z usług ostrzenia prywatnego sprzętu.

Cennik wejść nie uległ zmianie. Dorośli za korzystanie z lodowiska zapłacą 8 zł, natomiast dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia oraz emeryci, renciści a także posiadacze Karty Seniora – 4 zł.

Szczegółowy cennik i harmonogram wejść dostępny jest pod adresem:  POD ADRESEM

Drzwi Otwarte i świąteczny kiermasz na Zapiecku.

Dziś o godz. 10.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zapiecek odbędą się Drzwi Otwarte. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie kiermasz bożonarodzeniowy.

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 będą korzystać z nowego busa.

Dziś o godz. 11.30 w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej odbędzie się przekazanie dziewięcioosobowego busa dostosowanego do potrzeb dzieci i uczniów z niepełnosprawnością, w tym uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakup samochodu został dofinansowany ze środków PFRON i Urzędu Miasta Włocławek.

W uroczystości będą uczestniczyć przedstawiciele władz miasta.

Na placu Wolności zagości „Stacja Mikołajowo”.

Dziś o godz.12.00 na placu Wolności Mikołaj będzie częstował włocławian świątecznymi piernikami.

Organizatorem wydarzenia jest Klub „Łęg”, w którym również dziś o godz. 16.30 odbędą się warsztaty ozdób świątecznych, wspólne ubieranie choinki oraz dekorowanie klubu świątecznymi ozdobami, a na koniec spotkanie z Mikołajem.

Informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Mikołajki na Wagę Złota… w Browarze B.

Dziś o godz. 12.00 we Włocławskiej Wystawie Wag i Miar rozpocznie się mikołajkowa gra, w której wezmą udział uczniowie szkół podstawowych.

Członkowie zabawy, podzieleni na drużyny, będą mieli za zadanie odnaleźć sfinksa, odpowiedzieć na jego pytanie i odzyskać skradzione odważniki. Drużyna, która uzbiera najwięcej odważników, wygrywa.

W realizacji wydarzenia pomagają wolontariusze ze Stowarzyszenia „Popołudniowa Herbatka”.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy wspiera akcję “Podaruj prezent na święta pacjentom Przylądka Nadziei”

Wychowankowie i pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku zebrali prezenty dla małych pacjentów Przylądka Nadziei.

To gry planszowe, które zostaną przekazane chorym dzieciom przed świętami Bożego Narodzenia.

Przylądek Nadziei to najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny, w którym pacjenci leczą się od listopada 2015 roku.

Akcję zbierania prezentów prowadzi Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego.

W Centrum Organizacji Pozarządowych można oglądać wystawę rękodzieła artystycznego.

Wczoraj we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pracę w ramach podsumowania projektów finansowanych przez Fundację ANWIL dla Włocławka w III edycji konkursu grantowego.

Nastąpiło również otwarcie wystawy rękodzieła artystycznego, przygotowanej przez Stowarzyszenie Włocławski Uniwersytet Seniora. Wystawę można oglądać jeszcze dziś i jutro w godzinach od 11.00 do 16.30.

 

„Włocławek mówi: przemocy STOP”. Jutro konferencja podsumowująca projekt.

7 grudnia w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali – oprócz mieszkańców Włocławka – przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz osoby zajmujące się na co dzień bezpośrednim pomaganiem w sytuacji przemocy.

Organizatorowi, którym jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zależy, aby konferencja stała się miejscem zdobycia nowych, ważnych informacji także o dwóch innych, niż przemoc domowa aspektach: przemocy między rówieśnikami i handlu ludźmi.

Szczegółowy program konferencji: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 

Przystanki przy ul. Łanowej czasowo „zawieszone”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że w związku z remontem nawierzchni ul. Łanowej, czasowo zawiesza się funkcjonowanie przystanków zlokalizowanych przy tej ulicy.

Autobusy linii 2, 10, 14, 20 i 23 kursować będą ulicami Zielną i Ostrowską i zatrzymywać na przystankach Ostrowska / Zielna i Ostrowska / Łanowa.

Przewidywany termin zakończenia robót – 11.12.2017 r.

Komunikat jest opublikowany: TUTAJ

Uczniowie z Włocławka w gronie Prymusów Pomorza i Kujaw

Urząd Marszałkowski opublikował listy uczniów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach tegorocznej edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

W gronie stypendystów są obecni uczniowie włocławskich szkół.

Marszałkowskie wsparcie przeznaczone jest dla uczniów klas 7. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości, którzy są finalistami lub laureatami konkursów lub olimpiad w tych przedmiotach.

W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 1,5 tysiąca uczniów z regionu. Najmłodsi stypendyści mają 11-12 lat, najstarsi 19. Najwięcej stypendiów trafi do szesnasto- i siedemnastolatków.

Wysokość stypendium to trzysta złotych miesięcznie (wypłacane przez dziesięć miesięcy – w sumie 3 tysiące złotych). Pierwsza wypłaty stypendiów (zaplanowano w sumie trzy transze) w wysokości 1,2 tysiąca złotych zaplanowano jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Technikum w Zespole Szkół Elektrycznych z konkursowym wyróżnieniem.

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu ogłosił wyniki II edycji konkursu dla szkół zawodowych pod nazwą: „Potrzeby rynku pracy naszą misją”.

W kategorii techników komisja konkursowa wyróżniła Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Zgodnie z regulaminem oceniana była m. in.: współpraca szkoły z przedsiębiorcami, realizacja dodatkowych staży i praktyk dla uczniów, współpraca ze szkołami wyższymi, losy absolwentów w kontekście kontynuacji kształcenia w wybranym zawodzie, wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, realizacja kształcenia dualnego, osiągnięcia uczniów w olimpiadach i konkursach, międzynarodowa współpraca szkoły oraz realizacja projektów w szkole.

Informacja na ten temat jest opublikowana: TUTAJ

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna