Gru 07, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 7 grudnia 2017r.

Konferencja prasowa.

Dziś o godz. 13.00 w Sali 302 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku odbędzie się konferencja prasowa, której tematem będzie sytuacja związana z ośrodkiem rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczym.

Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

 

Lodowisko przy al. Chopina już działa, jutro otwarcie przy ul. Wysokiej.

8 grudnia o godzinie 17:00 zostanie otwarte lodowisko przy ul. Wysokiej 12.

Na obydwu obiektach: przy al. Chopina i przy ul. Wysokiej dostępne będą wypożyczalnie łyżew. Użytkownicy będą mogli ponadto skorzystać tam z usług ostrzenia prywatnego sprzętu.

Cennik wejść nie uległ zmianie.

Dorośli za korzystanie z lodowiska zapłacą 8 zł, natomiast dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia oraz emeryci, renciści a także posiadacze Karty Seniora – 4 zł.

Szczegółowy cennik i harmonogram wejść dostępny jest POD ADRESEM

„Włocławek mówi: przemocy STOP”. Konferencja podsumowująca projekt.

Dziś w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Kultury Browar B. odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali – oprócz mieszkańców Włocławka – przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz osoby zajmujące się na co dzień bezpośrednim pomaganiem w sytuacji przemocy.

Organizatorowi, którym jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zależy, aby konferencja stała się miejscem zdobycia nowych, ważnych informacji także o dwóch innych, niż przemoc domowa aspektach: przemocy między rówieśnikami i handlu ludźmi.

Szczegółowy program konferencji: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Akcja honorowego krwiodawstwa.

Dziś w godzinach od 12.30 do 16.30 Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje otwartą akcję poboru krwi.

Jak zawsze, akcja odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który zatrzyma się przy ul 3. Maja.

Organizatorzy przypominają, że krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Krew jest potrzebna każdego dnia, a każda grupa krwi jest jednakowo cenna.

Spotkanie z etnografem.

Dziś o godz. 17.00 w Filii nr 2 biblioteki przy ul. Dziewińskiej 17 rozpocznie się spotkanie z Dorotą Kalinowską – etnografem.

Uczestnicy spotkania poznają tradycję zdobienia domów w okresie świąt Bożego Narodzenia na terenie Kujaw.

W programie: świąteczna dekoracja domu, ozdoby bożonarodzeniowe.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Kickbokserzy z „Samochodówki” dostali zaproszenie na zgrupowanie kadry.

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku: Patryk Majszak z klasy III AZ i Damian Majszak z klasy I TSD mogą pochwalić się ogromnym sukcesem, jaki odnieśli podczas Pucharu Europy organizowanego przez Polską Federację Kick – Boxingu w Tarczynie k/Warszawy.

Uczniowie zdobyli złote medale w kategorii K1 i otrzymali zaproszenia na zgrupowanie kadry narodowej.

Mobilne PSZOKi znów na ulicach Włocławka.

9 i 16 grudnia w godzinach od 8.00 do 14.00 na ulicach miasta będą do dyspozycji mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Każdy kto posiada: niepotrzebne meble, zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, świetlówki, baterie, akumulator będzie mógł zostawić je w wyznaczonych miejscach.

9 grudnia będą to:

  • aleja Jana Pawła II/ul. Wiązowa,
  • ul. Promienna (pętla autobusowa),
  • ul. Broniewskiego (“plac cyrkowy”)

16 grudnia:

  • ul. Witoszyńska/ul. Grodzka,
  • Zielony Rynek (obok Hali SDH),
  • ul. Ostrowska (pętla autobusowa)

Akcja “Mobilne PSZOKi” organizowana jest dla mieszkańców Włocławka. Jeżeli komuś nie odpowiadają terminy akcji, może skorzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki przy ul. Komunalnej 4. Punkt ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 14.00.

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych.

9 grudnia we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej odbędzie się szkolenie doskonalące efektywność aplikowania o środki na realizację zadań publicznych.

Projekt jest dofinansowany ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, a udział w nim jest bezpłatny.

Podobne szkolenia zorganizowane będą również 11 grudnia w Bydgoszczy, 12 grudnia w Inowrocławiu, 13 grudnia w Grudziądzu i 18 grudnia  w Toruniu, i prowadzone będą z wykorzystaniem on line Generatora ofert 2018.

Organizatorem szkoleń jest Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS)

Więcej informacji na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Uczennica z Włocławka wyróżniona w „gęsinowym” konkursie Urzędu Marszałkowskiego.

Jury konkursu plastycznego ,,Gęś z mojej wyobraźni” oceniło ponad 200 prac wykonanych w różnorodnych technikach, m.in. pastelami czy farbami; były również wycinanki, wyklejanki krepiną, piórami, ziarnami itp.

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-11 lat przyznano m.in. Agacie Dąbrowskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku.

Szczegółowa informacja na temat wszystkich „gęsinowych” konkursów zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, jest opublikowana POD ADRESEM

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna