Sie 07, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 7 sierpnia 2017 r.

Trwa nabór wniosków o mikrogranty, warto skorzystać!

Dnia 1 sierpnia rozpoczął się nabór wniosków na wsparcie lokalnych projektów.

Urząd Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców Śródmieścia, osoby fizyczne, wspólnoty sąsiedzkie, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje oraz inne podmioty działające na terenie obszaru rewitalizacji do udziału w konkursie na wsparcie lokalnych projektów ożywienia podwórek.

Działania objęte projektem powinny zostać zrealizowane w ciągu 60 dni od momentu podpisania porozumienia.

Regulamin konkursu: CZYTAJ TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy: POBIERZ TUTAJ

Informacji i wsparcia udzielają pracownicy w kawiarni obywatelskiej przy ulicy 3 Maja 9.

Informacje można uzyskać również pod numerami telefonu : 54 414 40 38 i 54 414 40 39.

Już w najbliższy weekend Festiwal Wisły we Włocławku, będzie moc atrakcji!

Włocławek będzie gospodarzem Festiwalu w dniach 12-13 sierpnia.

W sobotę 12 sierpnia od godziny 11.00 na włocławskich bulwarach czekają nas m.in.: jarmark tradycyjnych produktów regionów nadwiślańskich, targi kulinarne „Nadwiślańskie smaki”, stoiska edukacyjne prezentujące dawne rzemiosła i zawody, średniowieczny handel wiślany, przyrodę Wisły, kulturę i folklor regionów nadwiślańskich.

Oficjalne otwarcie Festiwalu Wisły we Włocławku nastąpi 12 sierpnia o godz. 14.00. Następnie wzdłuż bulwarów wyruszy parada kilkudziesięciu statków i łodzi, biorących udział w największym w Polsce zlocie tradycyjnych jednostek rzecznych.

Atrakcjami Festiwalu Wisły będą też: Przegląd Piosenki Żeglarskiej, próba bicia rekordu prędkości na Wiśle oraz rejsy dla publiczności.

W sobotę 12 sierpnia, kwadrans przed 21.00 rozpocznie się nocna, nastrojowa parada wszystkich festiwalowych łodzi i statków.

Zapraszamy! Przy okazji warto się przekonać, że Wisła we Włocławku jest malownicza o każdej porze roku i w każdą pogodę. Latem kwitnące lilie wodne, łany łączenia baldaszkowatego, dzikie irysy i liczne trawy, zimą – skute lodem brzegi i szuwary w różnych odcieniach ciepłego brązu. Liczne zwierzęta wodne i nie tylko: majestatyczne czaple siwe, nurogęsi, bobry, kaczki krzyżówki czy bażanty spotkamy w dzikich enklawach w środku miasta. Wystarczy zejść z promenady bulwarów i udać się w dalszą wędrówkę brzegiem rzeki. To propozycja dla wytrwałych, ale widoki będą niezapomniane.

Szczegółowy program Festiwalu Wisły we Włocławku: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Kolejny spacerek do elektrowni wodnej.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w związku z dużym zainteresowaniem zaprasza na kolejne zwiedzanie Elektrowni Wodnej we Włocławku.

Działająca od 1969 r. elektrownia wraz z tamą na stałe wpisała się w krajobraz włocławskiej Wisły. Jest rozpoznawalnym obiektem na Wiśle i budzi zainteresowanie zarówno mieszkańców jak i turystów. W ramach obchodów Roku Rzeki Wisły pragniemy aby mieszkańcy i turyści lepiej poznali królową polskich rzek.

Spacerek odbędzie się w piątek 11 sierpnia 2017 r. o godz. 13:00.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy się wcześniej zapisać w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 54 411 27 57. Zapisy będą prowadzone od dziś, tj. 7 sierpnia, w godzinach pracy Informacji Turystycznej. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Matematyka daje wolność” czyli Escape Room w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.

Sylwia Czerwińska – Modrzejewska i Monika Rębiałkowska – nauczycielki z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku są autorkami projektu „Matematyka daje wolności”, który uzyskał dofinansowanie Fundacji mBank w ramach programu „mPotęga”.

Podstawowymi celami projektu są: propagowanie matematyki, ukazanie jej praktycznego zastosowania w życiu codziennym, rozbudzanie w młodych ludziach chęci do samodzielnego poszukiwania wiedzy i praktycznych rozwiązań.

Realizacja tych zadań będzie odbywała się poprzez zastosowanie innowacyjnych metod polegających na nauce poprzez zabawę. Projekt napisany przez Sylwię Czerwińską – Modrzejewską i Monikę Rebialkowską zakłada utworzenie w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku matematycznego Escape Room – pokoju zagadek, w którym młodzież zostanie wciągnięta do udziały w grze detektywistycznej, w której trzeba będzie wykorzystać w praktyczny sposób podstawowe zagadnienia liczbowe. Autorki wyszły bowiem z założenia, że kiedy liczymy, mierzymy, ważymy, kalkulujemy, remontujemy, gramy w Totka, uprawiamy sport czy korzystamy z bankowości… za każdym razem wykorzystujemy osiągnięcia matematyki.

Celem zabawy jest wydostanie się w określonym czasie z zamkniętego pomieszczenia. Aby to osiągnąć trzeba prawidłowo rozwiązać mnóstwo wciągających zadań i łamigłówek, wykorzystując codzienną wiedzę matematyczną.

Scenariusz pokoju zagadek oraz jego aranżację wykonają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych pod okiem autorek projektu i lidera młodzieżowego, którym jest Damian Budkiewicz, uczeń klasy Technik Organizacji Reklamy.

Z Escape Room, poza uczniami ZST, będą mogli nieodpłatnie korzystać także uczniowie innych placówek.

Początek realizacji projektu przewidywany jest na wrzesień, a zakończenie na grudzień 2017 roku.

Matematyka daje wolność”, to drugi projekt propagujący nauki ścisłe napisany przez duet Modrzejewska – Rębiałkowska. Poprzedni „Podróż do przyszłości” sfinansowany był przez Fundację Anwil dla Włocławka. W ramach grantu w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku odbywały się  zajęcia z reklamy, informatyki, matematyki, biologii, robotyki i mechatroniki.  Materialnym efektem tego projektu jest specjalistyczny sprzęt do produkcji gadżetów reklamowych zakupiony przez szkołę, film dotyczący zatrucia środowiska, aplikacje mobilne, a przede wszystkim robot ŁAZIK MARSJAŃSKI. Wszystkie te rzeczy zostały zaprojektowane i stworzone przez uczestników projektu

Więcej na ten temat: CZYTAJ TUTAJ

Magisterskie pielęgniarstwo w PWSZ.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo.

Studia na kierunku pielęgniarstwo adresowane są do pielęgniarek/pielęgniarzy posiadających dyplom licencjata pielęgniarstwa. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, że jest aktualną i oryginalną odpowiedzią na wymagania systemu edukacyjnego i zapotrzebowanie na rynku pracy. Celem kształcenia na kierunku pielęgniarstwo jest kompleksowe przygotowanie nowoczesnej i wszechstronnie wykształconej kadry specjalistów.

Program kształcenia dla studiów II stopnia posiada profil praktyczny i umożliwia zdobycie wiedzy koniecznej do profesjonalnego realizowania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie, jak również  stwarza możliwość dalszego rozwoju naukowego.

Uczelnia informuje, że pierwsza rekrutacja na bezpłatne studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo rozpocznie się w czerwcu 2018 roku.

Bezpłatne zajęcia ruchowe dla pacjentów MZOZ.

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na bezpłatne zajęcia ruchowe.

Pierwsza tura odbyła się w lipcu, druga wystartowała 1 sierpnia. Kolejne zajęcia odbędą się 8 i 9 sierpnia. Zajęcia – w sumie 9 spotkań w tym miesiącu – odbywają się w Centrum Kultury Browar B.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do sekretariatu MZOZ Sp. z o. o.– osobiście (ul. Kilińskiego 16, 87-800 Włocławek, p. 47) lub telefonicznie: (54) 231-10-33.

Szczegółowy harmonogram zajęć adresowanych do dzieci i dorosłych jest dostępny na NA STRONIE

Szczepienia przeciwko HPV.

Jest w toku nabór ofert do otwartego konkursu na wybór realizatora drugiej części programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) Miasta Włocławek” w 2017 r.

Termin składania ofert upływa 9 sierpnia br.

Na realizację drugiej części programu zaplanowano 70 000 zł. Zakres działań obejmie m.in. informowanie i edukowanie w temacie HPV rodziców i opiekunów, badania lekarskie i kwalifikację dziewcząt do szczepienia, wykonanie szczepień.

W ramach drugiej części programu zostaną zrealizowane szczepienia drugą dawką szczepionki dziewcząt z rocznika 2005 zaczepionych w 2017 roku w ramach pierwszej części programu. Zaplanowano także szczepienia pierwszą dawką szczepionki dziewcząt z rocznika 2005 zamieszkałych na terenie Włocławka, które jeszcze nie były szczepione przeciwko HPV.

Łącznie, w 2017 roku w ramach programu przewidywane jest zaszczepienie 364 dziewcząt z rocznika 2005.

Komunikat Lokalnej Grupy Działania.

Do dnia 23 sierpnia br. trwają konsultacje dotyczące zmiany procedur i kryteriów wyboru dla procedury konkursowej wyboru projektów. Karty Konsultacji można przekazać osobiście, drogą elektroniczną lub pocztą (decyduje data wpływu do Biura LGD):

Adres e-mail: [email protected]

Adres Biura LGD: ul. Piekarska 6, 87-800 Włocławek

Konsultowane dokumenty oraz Karta Konsultacji są zamieszczone na stronie internetowej.

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna