Lis 23, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jednak nie wszystkie dzieci z Włocławka będą tak samo przeżywać uroczystą wigilijną kolację. Część tych pochodzących z biednych rodzin nie otrzyma prezentów, nie podzieli się opłatkiem i nie zazna tym samym niezwykłej atmosfery domowego, świątecznego ogniska. Kibice Klubu WKS Włocłavia Włocławek postanowili coś z tym zrobić.

Wspólnymi siłami z Zarządem Włocłavii zorganizują 15 grudnia o godzinie 16.30 na obiekcie OSiR tzw. Trójkolorową Wigilię (nazwa trójkolorowa pochodzi od niebiesko-biało-czerwonych barw Włocłavii).

We wcześniejszych latach Klub Kibica organizował „Trójkolorowego Mikołaja”. W ramach tej akcji dostarczali paczki świąteczne chorym dzieciom przebywającym we włocławskim szpitalu oraz pomagali również zwierzętom w schronisku, przynosząc im karmę. W tym roku członkowie Klubu stanęli przed jeszcze większym wyzwaniem – przygotowaniem Wigilii dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu Włocławka. Chcą sprawić, by na twarzach 80 milusińskich z ubogich rodzin należących do Klubu Kibica oraz wyznaczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i podopiecznych Fundacji Anwil dla Włocławka zagościł szeroki uśmiech!

Kibice już nieraz udowodnili, choćby poprzez wspomnianego  wyżej „Trójkolorowego Mikołaja”, że nie istnieje dla nich pojęcie misja niemożliwa. Bo Włocłavia pomaga! Bo Włocłavia nie samą piłką żyje! W pełni angażuje się w pomoc dla maluchów, które nie mają łatwego dzieciństwa.

Skąd pomysł na taką inicjatywę, jaką jest pierwsza „Trójkolorowa Wigilia”? O tym opowiedział nam Krystian Ormiński z Klubu Kibica:

Trójkolorowa Wigilia wywiodła się z pomysłu chłopaków z Klubu z Łodzi z ŁKS-a, którzy w poprzednich latach organizowali Wigilię dla 300-400 dzieciaków z biednych rodzin. I my potem też stwierdziliśmy, że moglibyśmy zorganizować podobną akcję dla dzieci najbardziej potrzebujących, które są w trudnej sytuacji materialnej, które tak naprawdę nie mają domu normalnej wigilii, możliwości otrzymywania prezentów czy opłatka. Wspólnie z Zarządem Włocłavii stwierdziliśmy, że zorganizujemy taką Wigilię. Pozyskamy pierwszych sponsorów oraz przez licytację, która odbywa się na naszym fanpage’u na Facebooku otrzymamy wsparcie finansowe. I stworzymy dzieciom w takim stopniu Wigilię, żeby mogły poczuć tą świąteczną domową atmosferę, ciepłe domowe ognisko. Wcześniej wspomagaliśmy szpitale i schroniska dla zwierząt. Ponownie chcemy pokazać swoje serce. Udowodnić, że zarówno Klub, jak i piłkarze potrafią zajmować się nie tylko piłką, ale też zjednoczyć się w innych sprawach – choćby w działalności społecznej, charytatywnej.

Uwaga! Na oficjalnym fanpage’u „Trójkolorowej Wigilii” na Facebooku do końca miesiąca (a być może dłużej) potrwa zbiórka różnych sportowych przedmiotów i ich licytacja. Wśród nich między innymi piłka z podpisami piłkarzy oraz czapka Roberta Kubicy, którą miał na sobie podczas wyścigu Grand Prix w 2010 roku w Singapurze. Dodatkowo przedstawiciele Klubu Kibica osobiście odwiedzają różne firmy: od salonów kosmetycznych po restauracje, prosząc o wsparcie.

Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na paczki i poczęstunek dla biednych dzieci. W paczkach mają się znaleźć słodycze, owoce i klubowe gadżety – czapki, szaliki itp. Podczas wigilijnej kolacji nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, mikołaja, zabaw i konkursów. Warto dodać, że dzieci same będą mogły przygotować świąteczne dekoracje z bibuły.

My również jako redakcja zachęcamy wszystkich włocławian, aby przyłączyli się i wspomogli tę godną podziwu inicjatywę! Pierwsze firmy już się przyłączyły, ale mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej! Jak powiedział Piotr Czajkowski – wiceprezes Zarządu Włocłavii, możliwa jest różna forma pomocy, nie tylko finansowa. Można przekazać napoje, pieczywo i słodycze na wigilijną kolację, a w przypadku salonów piękności itp. zakładów, vouchery, które można zlicytować!

Nowi sponsorzy przybywajcie więc i przyłączajcie się do pięknej inicjatywy – „Trójkolorowej Wigilii”. Warto pomagać!

Wszelkie informacje o „Trójkolorowej Wigilii” oraz o licytowanych przedmiotach znajdziecie: TUTAJ

 

Przemysław Jankowski

*źródło zdjęcia ilustracyjnego: materiały promocyjne organizatora