Lis 25, 2017 / Autor: Kinga Aneta Sroczyńska

1 grudnia 2017 roku (piątek). Wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad pt. „Poza zgiełkiem – wystawa retrospektywna”.

Lokalizacja: Centrum Kultury “Browar B.” (Galeria Sztuki “Antresola”), ul. Łęgska 28; Czas: godz. 18.00; Wstęp: wolny.

Galeria Sztuki „Antresola” zaprasza w piątek 1 grudnia 2017 r. godz.18.00 na wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad pt. „Poza zgiełkiem – wystawa retrospektywna”

Artystka mówi o sobie : „Mój kontakt ze sztuką zaczął się od wczesnych lat dziecięcych. Już wtedy brałam udział w konkursach plastycznych i dostawałam liczne nagrody. Swoje pasje rozwijałam w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W 1992 roku ukończyłam studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale malarstwa w pracowni prof. Stelmasika.Tematem prac malarskich jest pejzaż mazurski. Nie odtwarzam wiernie rzeczywistości, a przedstawiam naturę w sposób symboliczny i oszczędny. Krajobraz traktuję syntetycznie. Rzeczywistość zamienia się w barwne plamy. Malarstwo pozwoliło mi w sposób niekonwencjonalny spojrzeć na fotografię, która stała się moją pasją…”.

Swoją twórczość Dorota Nowosad prezentowała między innymi w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki, Domu Polskim w Wilnie, Muzeum Etnograficznym w Niemęczynie oraz centrum kulturalno-biznesowym „Mała Warszawa”.

Zapraszamy na STRONĘ ARTYSTKI

W 2011 r. zajęła II miejsce oraz zdobyła wyróżnienie w II Regionalnym Konkursie Fotograficznym „Najciekawszy obiekt przyrody”.

W 2016 r. fotografia, którą zatytułowała „Stan umysłu 1″ została opublikowana w internetowej edycji magazynu Vogue.

Prezentowane prace pochodzą z kolekcji autorki oraz Dariusza Matyjasa.

Wstęp na wernisaż wolny. Zapraszamy.
Wystawa czynna będzie do 14 stycznia 2018 r.

*źródło: Centrum Kultury “Browar B.”

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna